28.02.2022 - Zimní údržby bylo v lednu a únoru velmi málo

Jako velmi slabé období z hlediska zimní údržby hodnotí leden a únor letošního roku silničáři SÚS Kroměřížska. Jde o čas bez sněhových srážek a situací na silnicích, které by vyžadovaly jejich zásah. Je to pravý opak listopadového a prosincového nástupu zimy a častého sněžení. Například jen za loňský únor muselo být plužením upravováno dvakrát více kilometrů silnic než za celé období od nového roku až do závěru února.

„Taková situace se ale v podmínkách kroměřížského okresu objevuje poměrně často a podobných výkyvů je i v krátké historii možno nalézt více. Snažíme se tomu přizpůsobit, ale vzhledem k tomu, že veškerá těžká technika je stále připravena na zimní údržbu, její využití pro stavební nebo jiné práce není možné. Proto čas věnujeme údržbě zeleně, ořezu stromů, likvidaci nežádoucích náletů v okolí silnic a štěpkování vytěžené dřevní hmoty,“ vysvětlil jednatel SÚS Kroměřížska Vladimír Kutý.

Od začátku roku do 21. února bylo posypáno pouze 8 365 km silnic, posypáno s plužením 1 384 km a pouze pluženo 284 km silnic. Za toto období bylo spotřebováno 522 tun posypové soli, 137 tisíc litrů solanky a 510 tun kamenné drti. Tyto výkony jsou výrazně nižší než výkony realizované za stejné období loňského roku.

Pozitivem letošní zimní sezóny je velmi nízká poruchovost strojů, a to díky důkladné přípravě a minimálním potížím s nemocí covid.

Kontakty

 

ADRESA SPOLEČNOSTI

 

Správa a údržba silnic Kroměřížska, s.r.o.
Kotojedy 56, 767 01 Kroměříž

 

Provozní střediska

 

Středisko stavební Kroměříž:

Kroměříž, Kotojedy 56

 

 

Středisko údržbové:

Kroměříž, Kotojedy 56
Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 1129

 

 

OBECNÉ KONTAKTY

 

E-mail: suskm@suskm.cz

 

Telefonní čísla

 

573 503 711 (ústředna)

 

602 507 964  |  573 331 457
(dispečink)

 

 

DALŠÍ KONTAKTY

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout