21.12.2021 - Silničáři mají první zkoušku letošní zimy úspěšně za sebou

Silničáři mají první zkoušku letošní zimy úspěšně za sebou

 

První výjezdové dny do sněhu a mrazu letošní zimy za sebou mají úspěšně silničáři SÚS Kroměřížska. Díky pečlivým přípravám a investicím do oprav techniky dopadla první prověrka zimním počasím velmi dobře. Zimní období bylo zahájeno prací dispečinku zimní údržby a pohotovostí osádek vozů již 1. listopadu.  První výjezdy s nasazením všech třinácti vozidel se sypací nadstavbou a radlicí pak nastaly 26. listopadu.

 

„Přípravě zimní techniky byla letos věnována nadstandardní péče. Do jejích oprav bylo investováno o zhruba čtvrtinu finančních prostředků více než v předchozích letech. Zima nás netypicky prověřila již na konci listopadu, takže jsme mohli tuto práci hned zúročit,

technika fungovala bez jakýchkoliv problémů,“ uvedl jednatel SÚS Kroměřížska Vladimír Kutý.
Mezi nejpernější dny patřilo pondělí 29. listopadu, kdy byl zaznamenán silný vítr s tvorbou závějí, a to nejvíce v úsecích Dřínov – Srnov a Troubky - Slížany, kde musely být nasazeny nakladače pro odstranění sněhových bariér.

Od začátku zimního období do 15. prosince bylo chemicky ošetřeno 6.912 kilometrů silnic, z toho inertním posypem 3.279 kilometrů, plužením 2.248 kilometrů. Spotřebováno bylo 758 tun soli, 191 tisíc litrů solanky a 565 tun kamenné drti. Všechny prováděné úkony jsou zaznamenávány pomocí systémů GPS, posypová zařízení jsou před každou zimou nastavena a certifikována odbornou firmou.
SÚS Kroměřížska udržuje 540 km silnic všech tříd, ty jsou rozděleny do dvanácti okruhů, připraveno je 13 vozidel a 25 traktorů s radlicí, v případě potřeby nakladače a 2 sněhové frézy.

 

Kontakty

 

ADRESA SPOLEČNOSTI

 

Správa a údržba silnic Kroměřížska, s.r.o.
Kotojedy 56, 767 01 Kroměříž

 

Provozní střediska

 

Středisko stavební Kroměříž:

Kroměříž, Kotojedy 56

 

 

Středisko údržbové:

Kroměříž, Kotojedy 56
Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 1129

 

 

OBECNÉ KONTAKTY

 

E-mail: suskm@suskm.cz

 

Telefonní čísla

 

573 503 711 (ústředna)

 

602 507 964  |  573 331 457
(dispečink)

 

 

DALŠÍ KONTAKTY

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout