28.04.2022 - Zima byla slabá, mráz vozovky ničil méně

Údržba silnic v zimním období 2021/2022 patřila na Kroměřížsku k průměrným až podprůměrným, dokládá to i meziroční finanční srovnání. Celkové náklady na údržbu, kterou vynaložila SÚS Kroměřížska činily necelých 23 milionů korun, rok předtím to bylo o 8 milionů více. Z hlediska intenzity údržby byl nejsilnější závěr roku, od ledna následovaly srážkově slabší měsíce.

„Pozitivem uplynulé zimní sezóny byl nižší počet mrazových cyklů. Tedy situací, kdy vozovky promrznou a vzápětí zase rozmrznou. Tyto cykly působí destruktivně na jednotlivé vrstvy vozovek a způsobují typické zimní ostré a hluboké výtluky,“ uvedl jednatel SÚS Kroměřížska Vladimír Kutý.

Silničáři při odklízení sněhu ujeli zhruba 15,5 tisíce kilometrů, spotřebovali 2 300 tun inertního materiálu a 1 060 tun posypové soli. S ohledem na příznivé počasí bylo v průběhu zimních měsíců prováděno ošetřování stromů, ořezy a štěpkování nebo oprava dopravního značení. Velká péče byla věnována přípravě techniky na letní údržbu, především opravám sekaček. Veškerá technika je již v současné době přestrojena, zimní nástavby jsou ošetřené a uložené. Osazeny jsou sklápěcí korby, které byly v průběhu zimy částečně opraveny a nově nastříkány.
 

 

Kontakty

 

ADRESA SPOLEČNOSTI

 

Správa a údržba silnic Kroměřížska, s.r.o.
Kotojedy 56, 767 01 Kroměříž

 

Provozní střediska

 

Středisko stavební Kroměříž:

Kroměříž, Kotojedy 56

 

 

Středisko údržbové:

Kroměříž, Kotojedy 56
Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 1129

 

 

OBECNÉ KONTAKTY

 

E-mail: suskm@suskm.cz

 

Telefonní čísla

 

573 503 711 (ústředna)

 

602 507 964  |  573 331 457
(dispečink)

 

 

DALŠÍ KONTAKTY

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout