10.11.2023 - Na zimu je v SÚS Kroměřížka vše připraveno, počasí umožňuje dokončit stavby

„Posypové materiály jsou v tomto okamžiku navezeny. Klíčovou komoditou je pro nás posypová sůl. Ve skladech v Kroměříži, Bystřici pod Hostýnem a Střílkách je dohromady uskladněno asi 4 tisíce tun. Sůl jsme letos poněkud netypicky nakupovali již koncem jara kvůli výhodnější ceně. Ta v následujících měsících o zhruba 8 procent stoupla, takže jsme něco ušetřili. Evropský trh se solí se však stabilizoval, a to i přes přetrvávající výpadky dodávek z Ukrajiny a Běloruska. Rovněž kamenné drti máme dostatek, tu dokupujeme průběžně, protože ji používáme jako podsypový materiál na realizovaných stavbách,“ uvedl jednatel SÚS Kroměřížska Vladimír Kutý.
Společnost má aktuálně přestrojeno 5 nákladních vozidel na sypače, což je téměř polovina potřebných pro plné zimní nasazení. V letním režimu je zatím 10 vozidel pro dokončení stavebních zakázek a údržbových prací. Dobrou zprávou je, že silničáři mají dostatek personálu a techniku průběžně obměňují i servisují.

„Řidičů pro zimní údržbu máme dost, také díky čtyřem novým kvalifikovaným zaměstnancům. Přestože jsme v posledním období techniku výrazně modernizovali, stále věnujeme velkou pozornost přípravě, odzkoušení a drobným opravám, abychom případný nástup zimy zvládli bez potíží,“ řekl Vladimír Kutý.

S ohledem na vhodné počasí v těchto dnech pracovníci SÚS intenzivně dokončují nasmlouvané stavební práce pro obce a firmy. Například chodník Chvalčov, křižovatku Morkovice, venkovní plochy v zóně Holešov. K závěru se také chýlí sezóna pokládání živičných směsí, z větších akcí zůstává dokončit rekonstrukci části vozovky na ulici Velehradská v Kroměříži a lokální vysprávky dle dohody s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje. Velkoplošné vysprávky na krajských silnicích byly úspěšně dokončeny. „Postupně pak nastoupíme do klasických údržbových prací, tedy čištění a hloubení příkop, ořezy zeleně, osazování nových značek a podobně,“ uzavřel jednatel Kutý.

 

 

 

 

Kontakty

 

ADRESA SPOLEČNOSTI

 

Správa a údržba silnic Kroměřížska, s.r.o.
Kotojedy 56, 767 01 Kroměříž

 

Provozní střediska

 

Středisko stavební Kroměříž:

Kroměříž, Kotojedy 56

 

 

Středisko údržbové:

Kroměříž, Kotojedy 56
Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 1129

 

 

OBECNÉ KONTAKTY

 

E-mail: suskm@suskm.cz

 

Telefonní čísla

 

573 503 711 (ústředna)

 

602 507 964  |  573 331 457
(dispečink)

 

 

DALŠÍ KONTAKTY

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout