31.05.2024 - Hospodaření

Výnosy dosáhly částky 176,5 milionu korun, šlo o meziroční navýšení o 16 milionů korun, a zisk stoupl o 4,4 procenta. Důležité bylo, že se přes masivní investování do oprav na silnicích II. a III. třídy, které vyžadovaly nasazení významných kapacit, podařilo udržet objem zakázek pro města, obce a firmy ve srovnatelné výši s loňskem na částce 47,5 milionu korun. Společnost tak mohla svým zaměstnancům také navýšit průměrnou mzdu o 9 procent.

„Naše již tak velmi dobré výsledky byly ještě negativně ovlivněny velmi mírnou zimou, kdy jsme neměli tolik práce na zimní údržbě silnic. Bezzásahové dny jsme proto využili k opravám techniky a ke kácení a úklidu dřevin. Naopak jsme mohli dříve zahájit stavební práce, což našim tržbám pomáhalo a pomáhá,“ uvedl jednatel SÚS Kroměřížska Vladimír Kutý.

Největšími zákazníky společnosti bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje, které téměř zdvojnásobilo zmíněné investování do oprav a údržby na silnicích II. a III. třídy a realizovaly se pro něj práce za 103 milionů korun. Práce pro Ředitelství silnic a dálnic ČR na silnicích I. třídy byly za více než patnáct milionů korun, stavební zakázky pro další zákazníky přesáhly 47,5 milionu korun. Do pořízení nových strojů společnost investovala skoro 13 milionů korun.

„Hospodářsky úspěšný rok za sebou máme i díky tomu, že se podařilo korigovat náklady a část z nich přestala skokově růst, to se týká zejména pohonných hmot a energií, které i mírně klesaly. To vše přispělo k naší ziskovosti,“ uzavřel Vladimír Kutý.

 

 

 

 

 

 

Kontakty

 

ADRESA SPOLEČNOSTI

 

Správa a údržba silnic Kroměřížska, s.r.o.
Kotojedy 56, 767 01 Kroměříž

 

Provozní střediska

 

Středisko stavební Kroměříž:

Kroměříž, Kotojedy 56

 

 

Středisko údržbové:

Kroměříž, Kotojedy 56
Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 1129

 

 

OBECNÉ KONTAKTY

 

E-mail: suskm@suskm.cz

 

Telefonní čísla

 

573 503 711 (ústředna)

 

602 507 964  |  573 331 457
(dispečink)

 

 

DALŠÍ KONTAKTY

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout